только у нас скачать шаблон dle скачивать рекомендуем
Nazwa tematu
Statystyki
Ostatni
  Tłumaczenie
przez daniels1186 » 10-01-2022, 19:52 » w Problemy z Szablonami
Odpowiedź(i) 3
Wyświetleń 9
daniels1186 przez daniels1186
dnia: 10-01-2022, 19:52
  Problem z kontaktem
przez daniels1186 » 1-01-2022, 12:55 » w Problemy z Skryptem DLE
Odpowiedź(i) 4
Wyświetleń 17
daniels1186 przez daniels1186
dnia: 1-01-2022, 12:55
  Problem z wysyłaniem plików
przez daniels1186 » 24-11-2021, 19:45 » w Problemy z Skryptem DLE
Odpowiedź(i) 3
Wyświetleń 9
daniels1186 przez Dj_AlexN
dnia: 24-11-2021, 19:45
  Zlecę naprawę wyświetlania produktów
przez JIN5 » 19-11-2021, 23:26 » w Zlecenia
Odpowiedź(i) 9
Wyświetleń 21
JIN5 przez JIN5
dnia: 19-11-2021, 23:26
  ichat 8.0 dle 12.1
przez rippersite » 7-11-2021, 15:57 » w Problemy z Modułami / Hackami
Odpowiedź(i) 1
Wyświetleń 15
rippersite przez Dj_AlexN
dnia: 7-11-2021, 15:57

DataLife Engine 14.3 Press Release

+3
Drodzy przyjaciele,

Główny etap rozwoju wersji 14.3 został zakończony, wydanie jest w fazie testów i przygotowań do wydania przedpremierowego, ale w międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z informacją o tym, co czeka Was w wydaniu nowej wersji.

Przygotowano i wdrożono następujące zmiany:

1. Całkowicie przeprojektowany instalator DataLife Engine. Jest prostszy i bardziej wszechstronny. Podczas instalacji możesz teraz samodzielnie wybrać, w jakim języku odbędzie się instalacja, a także który język będzie głównym dla witryny. W zależności od wybranego języka odpowiednie szablony zostaną zainstalowane w wybranym języku, a także odpowiednie wpisy w bazie danych. Cała instalacja odbywa się również w technologii AJAX w trybie w pełni automatycznym.

2. Dla pakietów językowych znajdujących się w folderze /language/ dodano możliwość podania dodatkowych informacji o języku, które później można wykorzystać przy wyświetlaniu listy języków. Na przykład wyjście nazwy w języku narodowym, dla wygodniejszego postrzegania pożądanego języka przez osobę. Nie tylko nazwa folderu, w którym znajduje się pakiet językowy.

3. Dla szablonów znajdujących się w folderze /templates/ dodano możliwość podania dodatkowych informacji o szablonie, które później można wykorzystać przy wyświetlaniu listy szablonów. Na przykład wyświetlanie nazwy szablonu na liście szablonów w witrynie, aby wygodniej postrzegać żądaną nazwę szablonu. Nie tylko nazwa folderu, w którym znajduje się szablon.

4. Dodano ukraińską lokalizację skryptu Datalife Engine. Język ukraiński jest teraz zawarty w standardowej dystrybucji i będzie wspierany w przyszłości wraz z aktualizacją.

5. Dodano możliwość zmiany języka panelu sterowania DataLife Engine w locie, z dowolnej strony w panelu sterowania, bez konieczności wylogowywania się i ponownego wchodzenia do panelu sterowania. Użytkownik panelu administracyjnego może wybrać dowolny z języków dostępnych w systemie.

6. Dodano możliwość ustawienia kolejności kategorii dla publikacji, jeśli w wiadomościach można dodać publikację do kilku kategorii. Kolejność kategorii będzie wyświetlana w kolejności, w jakiej użytkownik wybrał je podczas dodawania lub edycji publikacji, a nie w kolejności, w jakiej są sortowane w panelu administracyjnym. Na przykład, jeśli pierwszą kategorią na liście jest „Świat”, a drugą „Sport”, a użytkownik najpierw wybrał „Sport”, a dopiero potem „Świat”, to będzie obserwowane również ich sortowanie i wyświetlanie wiadomości w tej kolejności.

7. Dodano możliwość podglądu miniatury obrazu wstawionego do komentarza natychmiast po dodaniu komentarza, bez konieczności przeładowywania strony. Jeśli dodano komentarz zawierający zmniejszoną kopię oryginalnego obrazu, wyświetlenie powiększonej kopii będzie możliwe po kliknięciu, natychmiast po pojawieniu się komentarza na stronie.

8. Dodano możliwość przeglądania oryginalnego obrazu ze zmniejszonej kopii obrazów do komentarzy, jeśli witryna ma włączoną nawigację AJAX lub włączoną funkcję dynamicznego ładowania komentarzy.

9. Dodano obsługę wysyłania nagłówka HTTP Last-Modified dla wszystkich stron serwisu wyświetlających krótkie publikacje, a nie jak dotychczas tylko pełne newsy. W takim przypadku data dodania lub edycji jest zachowywana dla wszystkich publikacji zamieszczonych na stronie oraz podana jest poprawna data ostatniej dodanej lub edytowanej publikacji na stronie.

10. Dla wszystkich stron serwisu, które wyświetlają krótkie publikacje, dodano obsługę wysyłania nagłówka HTTP "304 Not Modified" w przypadku wysłania do serwera odpowiedniego żądania z wyszukiwarek. Uwzględnia to daty dodania lub edycji wszystkich publikacji publikowanych na stronie, zarówno z wykorzystaniem znacznika {content}, jak i {custom}. Zmniejszy to zużycie ruchu na serwerze i znacznie przyspieszy indeksowanie i ponowne indeksowanie witryny przez wyszukiwarki.

11. Dodano obsługę wyświetlania materiałów reklamowych, które są ustawione w sekcji zarządzania reklamami w panelu administracyjnym dla szablonów i publikacji, które są wyświetlane za pomocą niestandardowego wyjścia za pomocą tagu {custom ...}. Teraz możesz używać tagów banerów ustawionych w panelu administracyjnym w szablonach, które przypisujesz podczas wyświetlania publikacji.

12. W celu niestandardowego wyświetlania publikacji za pomocą tagu {custom ...} dodano obsługę nowego parametru banners="yes", który włącza lub wyłącza wyświetlanie materiałów reklamowych, które są przypisane do wyświetlania pomiędzy publikacjami. Ten parametr może mieć dwie wartości "yes", aby włączyć wyjście i "no", aby wyłączyć wyjście. Domyślnie brak tego parametru w tagach spowoduje wyłączenie wyświetlania materiałów reklamowych pomiędzy publikacjami.

13. Całkowicie przeprojektowano logikę i zasady tworzenia metatagu opisu (description)  dla stron serwisu wyświetlających krótkie publikacje. Teraz opis określony w ustawieniach skryptu jest używany tylko dla głównej strony Twojej witryny, a opis określony w parametrach kategorii dotyczy tylko pierwszej strony kategorii, dla wszystkich innych stron ten metatag jest generowany automatycznie, na podstawie treści publikacji, które są wyświetlane na tej stronie... Dzięki temu wszystkie strony mają swój własny, unikalny metatag opisu, który pozytywnie wpłynie na optymalizację SEO Twojej witryny.

14 Dodano nowy system wyszukiwania kluczy przechowywanych w pamięci podręcznej dla systemu pamięci podręcznej Memcache, co prowadzi do bardziej poprawnego czyszczenia elementów pamięci podręcznej i aktualizacji treści na stronie. Dotyczy to zwłaszcza załadowanych projektów.

15. Dodano możliwość wyboru sposobu wyświetlania odpowiedzi na komentarze w ustawieniach skryptu, jeśli włączona jest obsługa komentarzy przypominających drzewa. Dostępne są trzy opcje wyboru „Pod komentarzem bez edytora”, „Pod komentarzem z edytorem”, „W wyskakującym okienku”.

16. Moduł „Udostępnij ciekawe materiały” został w pełni zintegrowany z systemem językowym DataLife Engine i wykorzystuje pliki skryptów językowych do generowania informacji. Dlatego w przypadku korzystania z innych języków przełączanie będzie automatyczne i nie wymaga edycji plików. Ponadto w tym module dodawane jest sprawdzanie sum kontrolnych w celu zmiany treści, a jeśli się zmieni, tekst nie zostanie podświetlony, jeśli suma kontrolna nie pasuje, tak aby nie został zaznaczony błędny tekst, z którym udostępniany jest odwiedzający witrynę.

17. System podświetlania kodu źródłowego opublikowanego w znacznikach [cоde] ... [/cоde] został zaktualizowany do aktualnej wersji. Ponadto został znacznie przeprojektowany, aby coraz lepiej automatycznie rozpoznawać język publikowanego kodu. Dodano także obsługę dużej liczby języków i różnych konfiguracji. Teraz wysokiej jakości podświetlanie jest przeprowadzane nie tylko dla HTML lub JS, ale także dla innych języków i kodów.

18. Przeprojektowany i ulepszony system wyświetlania dodawania publikacji do zakładek, a także ich usuwania, a także wyświetlania informacji o tym, czy aktualności są dodawane do zakładek, czy nie. Teraz, niezależnie od tego, czy buforowanie jest włączone czy wyłączone w witrynie, odwiedzający witrynę, podczas przeglądania krótkich wiadomości, zawsze zobaczy odpowiednie informacje, niezależnie od tego, czy jego publikacja jest dodana do zakładek, czy nie, nawet jeśli buforowanie jest włączone. W takim przypadku funkcje buforowania nie są w żaden sposób tracone i są używane.

19. Do typograficznego przetwarzania tekstu w edytorach dodano możliwość wykluczenia przetwarzania publikowanej treści w tagach BB kodu źródłowego [cоde] ... [/cоde] , a także w odpowiednich tagach HTML, które służą do publikowania kodu źródłowego.

20. Edytor wizualny TinyMCE został zaktualizowany do aktualnej wersji 5.7.x, a także został znacznie przeprojektowany, aby zapewnić wygodniejszą pracę. Ten edytor został przypisany domyślnie podczas instalacji DataLife Engine na serwerze.

21. Do edytora wizualnego TinyMCE dodał możliwość przesyłania obrazów na serwer, po prostu przenosząc pliki obrazów metodą „przeciągnij i upuść” do edytora, a także przesyłanie obrazów na serwer ze schowka przeglądarki.

22. Do wizualnego edytora TinyMCE dodano zabezpieczenie przed ewentualną przypadkową utratą danych podczas pisania publikacji. Przykładowo, jeśli pisząc publikację i nie zapisując jej przypadkowo kliknie w jakikolwiek link prowadzący do opuszczenia strony przez użytkownika, zostanie on ostrzeżony, że dane mogą zostać utracone i konieczne będzie dodatkowe potwierdzenie akcji. Ponadto, jeśli przeglądarka zawiesza się lub użytkownik nadal opuszcza stronę, to w edytorze może przywrócić ostatnią zawartość zapisaną w pamięci lokalnej. Automatyczne zapisywanie odbywa się co 20 sekund, a dane odzyskiwania są przechowywane przez 10 minut.

23. Do wizualnego edytora TinyMCE dodano możliwość edycji przesłanych lub wstawionych obrazów. Funkcje edycji obejmują takie funkcje, jak zmiana rozmiaru, zmiana orientacji, odbicie lustrzane, zmiana jasności i kontrastu i inne. Zmieniony obraz w edytorze zostanie automatycznie przesłany na serwer.

24. Do edytora wizualnego TinyMCE dodano możliwość kontrolowania poprzez szablony wizualnego projektowania treści redaktora, podczas pisania publikacji lub komentarzy. Aby to zrobić, w katalogu głównym szablonu wystarczy umieścić plik editor.css z potrzebnymi stylami projektowymi. Ta innowacja będzie przydatna, aby zapewnić, że tekst, który piszą użytkownicy, był jak najbardziej zbliżony do projektu treści używanej w szablonie. Umieszczenie tego pliku w szablonie jest opcjonalne, w przypadku jego braku zostanie zastosowany standardowy projekt treści.

25. W przypadku edytorów wizualnych TinyMCE i Froala, wykorzystywanych w serwisie do komentarzy, przeprojektowano i udoskonalono system cytowania tekstu komentarzy innych użytkowników wyróżnionych na stronie. Wizualne cudzysłowy są teraz używane zamiast znaczników BBCODES, a podziały wierszy są dodawane, jeśli występują w zaznaczonym tekście.

26. Wprowadzono zmiany w systemie przesyłania zdjęć na serwer za pomocą DataLife Engine. Jeśli nazwa nie zawiera tymczasowego prefiksu pobierania, to zostanie on dodany do nazwy, a jeśli nazwa już zawiera ten prefiks, to nie zostanie on dodatkowo dodany. Do nazwy dodawane są tymczasowe przedrostki, aby uniknąć powielania nazw plików przesłanych na serwer, a tym samym chronić inne obrazy przesłane wcześniej na serwer o tej samej nazwie przed nadpisaniem. Ta innowacja będzie przydatna w przypadku kopiowania obrazów z innych witryn do DLE lub korzystania z podobnego systemu oznaczania nazw, ponieważ pozwala uniknąć wielokrotnego powielania przedrostka w nazwie obrazu podczas kopiowania.

27. Dla szablonów wyjściowych stron statycznych (static.tpl)
dodano obsługę nowych tagów: {full-link}, który wyświetla adres URL tej strony statycznej, oraz {print-link}, który wyświetla adres URL wersji do druku dla tej strony. Tagi te przydadzą się, gdy potrzebujesz własnego projektu linków na stronie lub ich specjalnego wyjścia, na przykład, aby wyświetlić kod QR dla urządzeń mobilnych itp.

28. Znacząco usprawniło pracę crone'a na stronie.  Jeśli są jakieś ciężkie operacje, takie jak wielokrotne usuwanie dużej liczby użytkowników, a zasoby serwera nie pozwalają na wykonanie wszystkich operacji na raz, niezależnie od ich limitów, cron będzie wykonywany co dwie minuty, aż wszystkie niezbędne działania zostaną wykonane.

29. Przebudowano i ulepszono AJAXowy system dodawania komentarzy na stronie.  Jeśli w ustawieniach skryptu włączone jest łączenie komentarzy na stronie i użytkownik doda kolejny komentarz oprócz swojego, to tekst jego poprzedniego komentarza zostanie zaktualizowany i dodany do strony.  A w przypadku, gdy scalanie jest wyłączone, jego dodatkowe komentarze będą dodawane jeden po drugim i będą widoczne wszystkie naraz bez konieczności przeładowywania strony.

30. Znacząco przeprojektowano i poprawiono odpowiedzi AJAX na komentarze w przypadku, gdy włączone są komentarze drzewiaste.  Zmiany obejmują lepsze pozycjonowanie dodawanych odpowiedzi oraz strukturę elementów DOM, która nie wykorzystuje już warstw pośrednich i elementów, co pozwala na lepsze dostosowanie do układu szablonu.

31. Dla publikacji oceniającej mikromacierze, dodano użycie wartości ułamkowej parametru itemprop="ratingValue", teraz zamiast wartości całkowitej np. 4, wartość ta będzie używała bardziej precyzyjnej wartości np. 4.3.  Pozwoli to wyszukiwarkom na wyświetlenie dokładniejszej skali rankingowej w wynikach wyjścia.

32. Zmiana systemu na automatyczne usuwanie użytkowników, którzy nie odwiedzali strony przez określony w ustawieniach czas.  Jeśli automatyczne usuwanie użytkowników jest włączone w ustawieniach witryny, użytkownicy będą usuwani ze wszystkich grup z wyjątkiem grupy Administratorzy.  Wcześniej usuwana była tylko standardowa grupa "Goście", a inne grupy nie były usuwane.

33. Usprawniono system synchronizacji danych cache licznika odsłon publikacji z danymi wyświetlanymi na stronie, co zapobiega niekontrolowanemu gromadzeniu się danych w tabeli na mocno obciążonych i odwiedzanych witrynach.

34. Poprawiono system masowej wysyłki maili w panelu sterowania skryptem w module "Mailing".  Poprawiono system obsługi ewentualnych błędów podczas wysyłania maili.  W przypadku, gdy Twój serwer nie odpowiedział poprawnie, lub wystąpiły jakieś błędy lub ograniczenia, wszystkie odpowiedzi serwera będą obsługiwane poprawnie.  Administrator otrzyma szczegółową odpowiedź z serwera, a także możliwość kontynuowania wysyłania wiadomości bez przeładowywania strony.  Wyeliminowano możliwe zamrożenia masowego wysyłania wiadomości bez wyjaśnienia.

35. Przeprojektowano i ulepszono system wyszukiwania w witrynie, w przypadku gdy wyszukiwanie odbywa się po słowach kluczowych zawierających znaki specjalne.  Na przykład cudzysłów i inne symbole.  Wyszukiwanie tych słów jest teraz bardziej poprawne i trafne.
 
36. Zoptymalizowano wyświetlanie niektórych elementów panelu sterowania na urządzeniach mobilnych.  Naprawiono wykryte błędy w wyświetlaniu niektórych elementów strony panelu sterowania.

37. Zaktualizowano do aktualnej wersji odtwarzacz DLE, szereg optymalizacji i poprawek błędów, jak również podczas korzystania z wideo na stronie z adaptacyjnym bitrate, rozmiar odtwarzacza kodu pobierania został znacznie zmniejszony, co przyspiesza ładowanie stron, na których znajduje się to wideo.

38. Poprawiono generowanie meta tagów protokołu Open Graph og:description podczas wyświetlania pełnych historii wiadomości.  Teraz podczas tworzenia tego znacznika w przypadku, gdy w tekście znajdują się linki tekstowe, bez tworzenia kodu, są one również usuwane i nie są używane.  Na przykład, jeśli w tekście https://twoja-strona.pl znajduje się link, zostanie on usunięty.  Ta innowacja pozwala nie uczestniczyć w tworzeniu opisów linków, które są po prostu publikowane w polach tekstowych i innych.  Co czyni ten opis bardziej zasadnym i poprawnym.

39. Usprawniono system wysyłania e-maili ze strony, a także zapobieganie ewentualnym awariom e-maili, jeśli adres e-mail któregoś z odbiorców jest nieprawidłowy.

40. Ulepszony system automatycznej aktualizacji DataLife Engine.  W przypadku, gdy automatyczna aktualizacja nie powiodła się z powodu nieoczekiwanego błędu na serwerze, administrator zostanie powiadomiony o niepowodzeniu, które zwrócił serwer, ale zobaczy odpowiedź, którą wysłał serwer, a nie tylko powiadomienie, że wystąpił błąd.  Informacje te pomogą administratorowi witryny w usunięciu przyczyny problemu.

41. Biblioteka PHPMailer
służąca do wysyłania maili ze strony została zaktualizowana do aktualnej wersji.

42. Wprowadzono zmiany w systemie wyświetlania reklam przeznaczonych do pokazywania "między newsami".  Teraz będą one zawsze pojawiać się dokładnie pomiędzy krótkimi wiadomościami, niezależnie od liczby wiadomości na stronie, i nigdy nie będą pojawiać się przed lub po wiadomościach.

43. Wprowadzono zmiany w systemie tagowania szablonów [if ...]  [/if], w przypadku użycia skróconego wyjścia niektórych informacji, wyszukiwanie po parametrach określonych w tych znacznikach i tak będzie się odbywało według pełnej wartości.  Na przykład, gdy na stronie wyświetlane są skrócone informacje za pomocą znacznika {short-story limit="200"}, to przy użyciu [if short_story~"text"] ...  [/if] spowoduje przeszukanie całego briefu, a nie tylko pierwszych 200 znaków.

44. Zaprzestano wsparcia dla linii PHP 5.xx.  Rozwój i wsparcie dla PHP 5 zostało przerwane przez twórców PHP kilka lat temu.  Nie dokonaliśmy żadnych nieodwracalnych lub niewspieranych zmian w kodzie, które nie działałyby na linii PHP 5, jednak linia ta nie jest już wspierana.  DLE nie jest na nim testowany.  Minimalna wymagana wersja PHP to 7.0 lub wyższa.

45. Zaprzestano obsługi zaawansowanej metody autoryzacji w panelu sterowania DataLife Engine.  Metoda ta została wprowadzona w DLE w wersji 5.3 i z natury jest przestarzała.  W obecnych warunkach i realiach nie wnosiła ona żadnej dodatkowej ochrony w stosunku do zwykłej metody ochrony stosowanej w dotychczasowych wersjach DLE i wykorzystywała to samo podstawowe hasło do autoryzacji HTTP.  Użytkownicy, którzy nadal chcą dodatkowo zabezpieczyć swój panel administracyjny, mogą nadal korzystać z autoryzacji HTTP, ale trzeba umieścić swój plik .htpasswd osobno i zapisać ścieżkę do niego w .htaccess.  I w ten sposób uniezależnić autoryzację od DLE i z dodatkowym własnym hasłem.

46. Naprawiono błąd, w wyniku którego system autouzupełniania i autocomplete nie działał dla dodatkowych pól typu "odsyłacz" dla słów zawierających pewne znaki specjalne, takie jak symbol ampersand "&" i kilka innych.
 
47. Naprawiono błąd,
który powodował, że autouzupełnianie i autouzupełnianie dla chmury tagów nie działało w przypadku użycia słów zawierających pewne znaki specjalne, takie jak znak ampersand "&" i kilka innych.

48. Naprawiono błąd, w wyniku którego niektóre znaki mogły być wyświetlane niepoprawnie podczas cytowania komentarzy zawierających znaczniki wstawiania kodu źródłowego za pomocą edytora BBCODES.
 
49. Naprawiono błąd, w wyniku którego sekcja IP Utilities w panelu administracyjnym nie działała poprawnie, gdy używana była linia PHP 8.xx

50. Naprawiono błąd
powodujący, że nie działało wyświetlanie reklam z opcją "między publikacjami", gdy używana była linia PHP 8.xx
 
51. Naprawiono błąd, w wyniku którego niektóre znaczniki w szablonie wyjściowym komentarzy (comments.tpl) nie działały poprawnie
 
52. Naprawiono problem, w którym pamięć podręczna dla kanałów RSS z witryny nie była włączana i używana.

53. Naprawiono błąd, w wyniku którego próbkowanie kategorii nie działało podczas używania DLE API w modułach innych firm na MySQL 8.xx
 
54. Naprawiono błąd powodujący duplikację dodatkowych pól typu "odsyłacz" podczas masowego usuwania publikacji, które nie są już moderowane, ale zostały opublikowane wcześniej.
 
55. Naprawiono błąd, który powodował, że wyjście dodatkowych pól publikacji nie działało, gdy 3 typy CNC były włączone jednocześnie i wyświetlane były pełne informacje z profilu użytkownika.
 
56. Naprawiono błąd, w którym w sekcji edycji komentarzy w panelu administracyjnym, wyszukiwane słowo kluczowe było resetowane podczas nawigacji po stronach.
 
57. Naprawiono drobne błędy w skrypcie, które zostały znalezione i zgłoszone wcześniej.


Kilka słów od siebie 😁
Dla zmian związanych z wyborem języka pojawi się również w tych opcjach język Polski, dla tej wersji tłumaczenie może potrwać trochę dłużej niż zazwyczaj, wszystko zależy od tego jak duże zmiany są w plikach językowych.

Jak dla mnie ta wersja zapowiada się naprawdę świetnie dlatego gdy tylko ją wydam zostanie ona wgrana na tą stronę oraz będę polecał każdemu aby zaktualizował do najnowszej wersji.

Tłumaczenie standardowo rozpocznę zaraz po wydaniu oficjalnej wersji DLE 14.3

Jeśli zauważyłeś lub zauważyłaś jakieś błędy w tłumaczeniu w ostatniej wersji (lub starszych) proszę o zgłoszenie tego błędu na forum!
Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.