Nazwa tematu
Statystyki
Ostatni
  Tłumaczenie
przez daniels1186 » 10-01-2022, 19:52 » w Problemy z Szablonami
Odpowiedź(i) 3
Wyświetleń 9
daniels1186 przez daniels1186
dnia: 10-01-2022, 19:52
  Problem z kontaktem
przez daniels1186 » 1-01-2022, 12:55 » w Problemy z Skryptem DLE
Odpowiedź(i) 4
Wyświetleń 17
daniels1186 przez daniels1186
dnia: 1-01-2022, 12:55
  Problem z wysyłaniem plików
przez daniels1186 » 24-11-2021, 19:45 » w Problemy z Skryptem DLE
Odpowiedź(i) 3
Wyświetleń 9
daniels1186 przez Dj_AlexN
dnia: 24-11-2021, 19:45
  Zlecę naprawę wyświetlania produktów
przez JIN5 » 19-11-2021, 23:26 » w Zlecenia
Odpowiedź(i) 9
Wyświetleń 21
JIN5 przez JIN5
dnia: 19-11-2021, 23:26
  ichat 8.0 dle 12.1
przez rippersite » 7-11-2021, 15:57 » w Problemy z Modułami / Hackami
Odpowiedź(i) 1
Wyświetleń 15
rippersite przez Dj_AlexN
dnia: 7-11-2021, 15:57

FAQ - Pomoc - Często Zadawane Pytania

1. Co oznaczają skróty:
- DLE -> DataLife Engine
- SEO -> to skrót od angielskiego określenia Search Engine Optimization. Oznacza optymalizację strony www pod kątem wyszukiwarek internetowych, co przekłada się na poprawę widoczności witryny w rezultatach wyszukiwania.
- NULLED -> Jest to wersja która została "spiracona"i usunięto klucz licencyjny.

2. Mam starą wersję silnika a chcę zaktualizować do najnowszej wersji, czy muszę po kolei pobierać wszystkie wersje?
Odpowiedź brzmi NIE. Nie trzeba pobierać wszystkich następnych wersji by zaktualizować do najnowszej wersji. Jeśli mamy DLE v9.x a np chcemy DLE v11.x to można od razu pobrać najnowszą wersję, podmienić pliki i uaktualnić bazę danych (poradnik znajduje się po ściągnięciu silnika)

3. Mam już najnowszą wersję silnika ale szablon nadal mam z starszych wersji jak łatwo zaktualizować?
Cóż tutaj jest trochę dłuższa droga z aktualizacją szablonu pod najnowszą wersję DLE niż z samym silnikiem.
Najłatwiejszym sposobem jest poszukanie na rosyjskich bądź angielskich stronach naszego szablonu (oryginalnych plików) dostosowanych pod najnowszą wersję po czym tylko dostosować wygląd do swoich potrzeb (wiąże się to też z tłumaczeniem ale takie zmiany można zlecić innym)
Natomiast dłuższym sposobem jest aktualizacja szablonu po kolei od naszej starej wersji przez wszystkie wersje aż do naszej najnowszej.
Osobiście proponujemy wybrać krótszą opcję

4. Jakie jest najlepsze kodowanie na stronę?
Najlepszym kodowaniem z Polskimi znakami jest kodowanie UTF-8 jednak dobrym kodowaniem ale rzadziej używanym jest również ISO-8859-2 znane również jako latin2

5. Na stronie mam kodowanie ISO-8859-2 a chcę przejść na UTF-8 jak to zrobić?
Na początek musimy pobrać nasz silnik w kodowaniu UTF-8 a następnie podmienić pliki.
Kolejnym krokiem w zmianie kodowaniu będzie aktualizacja kodowania w bazie danych co wkrótce opiszemy w artykule :)

6. Jak zmienić minimalną ilość znaków dla wyszukiwarki?
Otwórz plik: engine/modules/search.php i znajdź:
$config['search_length_min'] = 4;
gdzie 4 zmień na liczbę jaką chcesz np 2.

7. Mam włączone zabezpieczenie CAPTCHA Standard GD2 lecz nie wyświetla kodu dlaczego?
Powodem jest używanie najnowszej wersji PHP 7.0.x
W wersji PHP 7.0.x kod nie będzie wyświetlany
W wersjach PHP 5.2.x do 5.6.x Kod ten jest wyświetlany bez problemów

8. Jak sprawdzić jaką mam wersję PHP na stronie?
To proste, wystarczy wejść do panelu Administracyjnego i na dole wejść w Informacje o Serwerze, tam wyświetlana jest nasza wersja PHP używana na stronie

9. Jak zmienić wersję PHP?
Są na to 2 sposoby:
1.
Musisz przejść do zarządzania stroną u swojego dostawcy serwera, odnaleźć konfigurację wersji PHP i zmienić na interesującą nas wersję po czym zapisać zmiany
2. Jeśli dostawca serwera nie udostępnił tej opcji to wtedy trzeba skontaktować się z Administracją Hostingu o zmianę wersji PHP dla waszej strony na taką jaka was interesuje

10. Mam ustawioną zaawansowaną rejestrację użytkowników lecz e-mail z linkiem nie dociera do użytkownika jak to naprawić?
Długo zagłębiałem ten temat aż w końcu dostałem odpowiedź od profesjonalistów. Tutaj pojawia się główny błąd z waszej winy. Tworząc nową stronę, podczas instalacji podajecie swój własny e-mail np na onet.pl, gmail.com, wp.pl itd. itp. Problem polega na tym że wszystkie poczty mają ochronę antyspamową gdzie blokują wysyłanie meili z innych serwerów niż np. @wp. Poniżej przytoczę wam kopię odpowiedzi otrzymanej z działu pomocy:

Witam, jest to błąd związany z wysyłaniem ze strony hostingu maila, w którym nadawca jest ustawiony na zewnętrznego dostawcę (w tym przypadku @gmail.com). Różnego rodzaju filtry przeciw spamowe w odbiorców np. o2.pl mogą odrzucić próbę wysyłania takich maili.

Chodzi o to, żeby nie podszywać się pod np. @gmail.com wysyłając maile z innych serwerów niż gmailowe. Rozwiązaniem jest np. zrobienie dedykowanych maili w domenie hostingu lub podpiętej do hostingu (cpanel -> konta pocztowe) i używanie takiego adresu e-mail w ustawieniach swojej strony / skryptu wysyłającego maile.

Czyli aby rozwiązać problem z wysyłaniem linków aktywacyjnych na meile musimy wpierw stworzyć własny adres e-mail na serwerze przykład: admin@twoja-strona.pl
Gdy mamy stworzony już swój adres e-mail wchodzimy w:
Ustawienia skryptu --> Konfiguracja systemu --> Poczta --> I w polu: "E-mail kontaktowy administratora" zmieniamy adres e-mail na ten jaki stworzyliśmy na serwerze po czym zapisujemy zmiany.

11. Obrazy w artykule są zbyt duże i/lub wychodzą poza obszar artykułu, jak to zrobić aby zdjęcia były mniejsze? 
Na początek trzeba sprawdzić ustawienia skryptu czy dla przesyłanych obrazów jest ustawiony maksymalny rozmiar widoczny na stronie, aby to zrobić trzeba wejść do:
Ustawienia skryptu --> Konfiguracja systemu --> Obrazy --> I w polu: "Maksymalny dopuszczalny rozmiar obrazuustawiamy jaki ma być maksymalny rozmiar obrazu wyświetlany na stronie.

Jeśli mamy ustawione już te parametry ale dodawane zdjęcia nadal nie są w takim rozmiarze jakim powinny być wtedy trzeba ustawić wielkość obrazu w szablonie.
Na początek otwieramy 2 pliki shortstory.tpl oraz fullstory.tpl (czasami trzeba też zmienić w plikach searchresult.tpl, preview.tpl )
w tych plikach są tagi: {short-story} oraz {full-story} to między tymi tagami dodajemy przykładowy div:
<div class='short-text'>.....tutaj odpowiedni tag z pliku.....</div>
Następnie w pliku stylu na końcu dodaj taki kod: 
.short-text{}
.short-text img{
    max-width: ..... ;  //Zamiast kropek dajemy np 500px tak by szerokość odpowiadała twojemu polu w jakim ma się znaleźć obraz
}

12. Czy DLE w wersji Nulled jest legalne i jakie są konsekwencje posiadania tej wersji?
Wielu użytkowników ma dylemat odnośnie wersji NULLED i tego czy można posiadać taką wersję bez żadnych konsekwencji.
Odpowiadając na te pytanie najpierw zapoznaj się z  pojęciem NULLED opisanym w pkt.1
No więc tak naprawdę posiadanie wersji NULLED nie jest legalne gdyż posiadamy piracką wersję ale twórcy tego silnika nie składają pozwów o to że ktoś posiada taką wersję jedynie taka osoba traci wszelkie wsparcie techniczne z strony twórców.
Z wersji NULLED nie jest usuwana ani zmieniana informacja kto jest twórcą silnika tak więc nie są również łamane prawa autorskie!
Jeśli posiadacie już wersję NULLED i potrzebujecie wsparcie techniczne to możecie je dostać zarówno na tym portalu jak i na wielu zagranicznych supportach.
Wersja NULLED od wersji Oryginalnej z licencją nie różni się tak naprawdę niczym, wszystkie funkcje systemu są dostępne w obu wersjach tylko tak jak zostało to wspomniane wcześniej posiadając piracką wersję silnika tracimy wsparcie od twórców.
Oczywiście macie wszelkie prawo zakupić oryginalną wersję wraz z licencją i mieć dodatkowo wsparcie od twórców ale trzeba pamiętać by znać bardzo dobrze język Angielski lub Rosyjski by szybko i sprawnie rozwiązać problem jaki napotkaliście.
Tak więc podsumowując nie ma czego się obawiać pobierając i instalując wersję NULLED na swoim serwerze.
Jeśli macie więcej pytań to proszę pisać na forum!
Загляните и скачайте бесплатные программы для пк у нас фильмы смотреть онлайн на кинопортале или скачать шаблон для dle на лучшем портале